Pro lepší zobrazení klikněte zde


Magazine for your effective production – No. 1/2012


Prolog

Vítejte u 3. vydání našeho magazínu Productivity. Na jaře si postupně uvědomujeme, že nám další rok této dekády přináší mnoho nových výzev podobných těm minulým. Čelíme problémům, které nás zaměstnávají v práci i doma. I přesto doufám, že si vy, naši čtenáři, v tomto materiálu najdete něco atraktivního. (více…)

Výsledky 2011
Za celý rok 2011 dosáhla společnost Atlas Copco nového rekordu, pokud jde o prodeje a provozní zisk. (více…)

Pět velkých priorit – Ronnie Leten
Jako prezident a CEO společnosti Atlas Copco Group má Ronnie Leten jistě důvod být šťastný muž: společnosti se daří, prodeje rostou… Ale je skutečně spokojený? „Nikdy,“ říká v rozhovoru pro firemní časopis Achieve. A předkládá pět priorit z různých oblastí, spojených s udržitelnou produktivitou, u nichž chce, aby každý zaměstnanec v organizaci zvýšil své dosavadní úsilí. (více…)

Atlas Copco slaví
Dovolte nám pogratulovat zaměstnancům a přátelům společnosti Atlas Copco ke 139. narozeninám. (více…)

Prozkoumejte s námi úžasný a dech beroucí důl Atlas Copco
Jen hrstka lidí si je vědoma toho, že je ve Stockholmu důl. V provozu je od roku 1938 a je situován pod obchodním centrem Sickla, 10 minut od Stockholmu. Čekají tam na vás klikaté podzemní štoly a důlní prostředí, ze kterých dýchá historie Atlas Copco. (více…)

Lean Assembly Excellence Centre v Bratislavě: Cesta k nulové chybovosti
Soustavný tlak na snižování výrobních nákladů, zrychlování výroby a minimalizace zmetkovosti při montáži – to vše vyžaduje nové inteligentní přístupy. Společnost Atlas Copco vyvíjí v Bratislavě pro zákazníky vzorovou předváděcí linku, na níž prezentuje svá nejnovější řešení. (více…)

Tensor ES a Power Focus 600: Úderná dvojka
Sustainable Productivity – trvale udržitelná produktivita – není u společnosti Atlas Copco jen líbivým firemním heslem, nýbrž každodenní realitou fungující v náročných průmyslových provozech po celém světě k plné spokojenosti zákazníků. (více…)

Horké novinky v produktech
LMS8 řada rázových utahováků – hrubá síla pro těžký průmysl Řada rázových utahováků LMS8 poskytuje opravdu hrubou sílu a umožňuje extrémně rychlé utahování a povolování. Patentovaný jedinečný systém zadržování maziva GRS zajišťuje maximální výkon nářadí a dlouhé servisní intervaly. Na rázový utahovák má LMS8 také mimořádně nízkou úroveň vibrací. Jakmile jednou vyzkoušíte dobré držení a vysoký výkon LMS8, nikdy ho už nevyměníte za jiný.(více…)

Nechte nás optimalizovat váš proces
Technika utahování je komplexní činnost s vysokými požadavky na jakost. I malé chyby v procesu utahování mohou mít za následek nesmírně vysoké náklady. Ale malá a jednoduchá investice může také zabránit mnoha problémům a zbytečným nákladům. (více…)

Preventivní údržba pomáhá Visteonu Hungary ušetřit
Servisní kontrakt týkající se preventivní údržby společnosti Atlas Copco přinesl maďarskému závodu Visteon výrazné snížení nákladů na opravy a řadu dalších výhod.(více…)

Scania Słupsk — na špici v technologii výroby autobusů
Společnost Scania se sídlem ve Słupsku používá jako první výrobce autobusů v Polsku integrované akumulátorové utahovačky. Jedná se o stejné zařízení, jaké používají výrobci osobních automobilů a nákladních automobilů a které přináší Scanii pružnost, zvýšení ergonomie a časové úspory. Díky využití přesnosti elektricky ovládaného nářadí lze v budoucnu očekávat zmenšení rozměrů svorníků, a tím významné snížení hmotnosti autobusu.(více…)

Atlas Copco slaví úspěch v Rumunsku
V současném globálním prostředí patří růst produktivity práce mezi hlavní nástroje pro zvyšování konkurenceschopnosti. Nejmodernější montážní nástroje Atlas Copco pomohly v tomto ohledu posunout výrazně vpřed rumunský výrobní závod společnosti Assa Abloy. (více…)

Virová péče
V Jižní Africe se Atlas Copco zavázalo dbát o zdraví zaměstnanců – slib, který zachraňuje životy dělníků žijících s HIV. (více…)

Naše země: Slovensko
Historici obvykle vystopují kořeny Slovenska ve Velkomoravské říši založené na začátku 9. století. Území Velké Moravy zahrnovalo celé současné západní a střední Slovensko, Českou republiku a části sousedního Polska, Maďarska a Německa.(více…)

Naši lidé: Produktový marketingový tým
Založen na podzim 2011 s cílem podporovat zákazníky, jakož i prodejní a servisní personál s řádnou znalostí produktů na příslušných trzích. (více…)

Okénko čtenářů
Oceňujeme každou zpětnou vazbu a komentář, které jsme dostali po prvních dvou vydáních našeho časopisu. Protože tvoříme tento časopis pro vás, naše čtenáře, neváhejte se podělit s námi o své myšlenky, komentáře, přání nebo tipy, co byste rádi našli v příštích číslech. Všechny komentáře jsou vítány na productivity@cz.atlascopco.com. (více…)

Odpovězte na naše čtyři otázky online
nebo pošlete e-mail na
productivity@cz.atlascopco.com
a získejte užitečný víceúčelový šátek
Atlas Copco.

1) Nové školicí centrum Lean Assembly Excellence Centre se nachází v:
a.   Praze
b.   Pitesti
c.   Bratislavě

2) Národnost prezidenta Atlas Copco
Ronnie Letena je

a.   švédská
b.   dánská
c.   belgická

3) V roce 2012 slaví Atlas Copco
hezké výročí. Kolikáté to je?

a.   141
b.   135
c.   139

4) Která řídicí jednotka je srdcem
nového systému Tensor ES?

a.   Power Focus 4000
b.   Power Focus 600
c.   Power Focus 6000

Foto: Atlas Copco

Možností, jak ho nosit, je řada.

Atlas Copco Tools Eastern Europe
Elektrárenská 4, 831 04 Bratislava,
Slovensko

Customer Centre Eastern Europe
V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4,
Česká republika

Česká republika
Tel.: +420 225 434 110
Fax: +420 225 434 131
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Polsko
Tel.: +48 22 720 96 10
Fax: +48 22 720 96 15
E-mail: acta.pl@cz.atlascopco.com

Slovensko
Tel.: +421 264 462 636
Fax: +421 264 463 464
E-mail: acta.sk@cz.atlascopco.com

Maďarsko
Tel.: +36 96 420 546
Fax: +36 96 517 185
E-mail: acta.hu@cz.atlascopco.com

Slovinsko
Tel.: +386 1 534 44 12
Fax: +386 1 534 44 13
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Rumunsko
Tel.: +40 248 210 270
Fax: +40 248 210 278
E-mail: acta.ro@cz.atlascopco.com

Atlas Copco © 2012 Powered AC&C Public Relations, s.r.o.

Pokud si nepřejete nadále dostávat tento newsletter, klikněte zde pro odhlášení odběru