Pro lepší zobrazení klikněte zde.


Magazine for your effective production – No. 1/2013


Úvodní slovo

Představujeme vám 5. vydání firemního časopisu Productivity. Toto je jubilejní vydání. Společnost Atlas Copco letos slaví 140. výročí svého založení. Na trhu nepůsobí mnoho společností, které mají tak dlouhou historii. Vždy mě zajímalo, díky čemu si společnost i po tak dlouhé době existence dokáže zachovat své silné postavení. (celý příspěvek....)

Rozhovor:
Kam budeme směřovat v příštích třech letech?

Každé tři roky představují prezidenti jednotlivých divizí své strategie pro další tříleté období. Je obecně známo, že v obchodním prostředí panuje obtížná situace, která se pravděpodobně bude ještě zhoršovat. (celý příspěvek....)

Impozantní spoje
Automobily, které jsou postiženy problémy souvisejícími s rezivěním, se mohou brzy stát záležitostí minulosti, jelikož výrobci automobilů se ve stále větší míře obracejí k lehkým materiálům na bázi uhlíkových vláken, které jsou spojovány pomocí lepidel namísto tradičního svařování. (celý příspěvek...)

Poslední zpověď utahovačky Tensor S
Psal se rok 1995, kdy jsem se stala členem rodiny výrobků Atlas Copco. Dostala jsem jméno Tensor S a byla jsem prvním skutečným elektronicky řízeným nářadím vyráběným společností Atlas Copco. Pro ni jsem byla velmi vítaná, očekávaná a důležitá. (celý příspěvek....)

Horké novinky v produktech
Malé brusky na formy, kotoučové brusky a brusky s brusným papírem představují nářadí, které nachází široké uplatnění ve všech odvětvích výrobního průmyslu. Jsou také důležitou produktovou řadou v sortimentu nářadí pro odebírání materiálu. (celý příspěvek....)

Budoucnost je již nyní
Technický pokrok dosahovaný v oblastech virtuální reality, rozšířené reality a bioniky již není pouze tématem pro filmy a videohry. Seznamte se s kybernetickým operátorem zítřka. (celý příspěvek....)

Snaha o zvyšování efektivity otevírá dveře k prohlubování vztahů se zákazníky
Optimalizace výroby a Transformace výroby jsou vyspělé servisní produkty, které jsou navrženy tak, aby zdokonalovaly výrobní postupy zákazníků. Pro podporu zákazníků, kteří se rozhodli realizovat přechod ke skutečně efektivní výrobě, vytvořil Servis nabídku Lean Package. (celý příspěvek....)

Semináře Tight&Right naučí klienta správně využívat nářadí a také šetřit ve výrobě
Možnost vyzkoušet si různé typy nářadí a různé druhy spojů využilo před nákupem nových utahovaček mnoho různých společností. A to prostřednictvím seminářů Tight&Right. (celý příspěvek....)

Pneumatické brusky jedou ve Slovinsku non-stop
Společnost Arcont je největším evropským producentem kontejnerů a mobilních prostorových systémů. Nezbytnou součást vybavení jejích montážních hal tvoří brusky. Nedávno se firma rozhodla pro jejich modernizaci a díky tomu dokáže v současné době vyrobit až 70 kontejnerů denně. (celý příspěvek....)

Dacia modernizovala s pomocí Atlas Copco
Je jednou z nejvýznamnějších rumunských společností a její produkty jsou známé po celém světě. Za poslední dekádu prošla rozsáhlým procesem modernizace, výměny výrobního zařízení i řídících postupů. Celkové investice přesáhly v přepočtu 40 miliard korun. (celý příspěvek....)

Automatická stanice zkvalitnila výrobu motorů do vozů Fabia
Stále lepší vozy pokud možno za nízkou cenu. To je směr, kterým ostrá konkurence v automobilovém průmyslu tlačí výrobce. (celý příspěvek....)

Výrobní závod v Maďarsku obdržel ocenění „Nejlepší pracoviště pro ženy“
V roce 2012 obdržel výrobní závod v Maďarsku ocenění „Nejlepší pracoviště pro ženy“. Z celkového počtu 74 zaměstnanců připadá 58 % na ženy a v osmičlenném týmu vedení je pět žen. (celý příspěvek....)

Společnost Atlas Copco slaví 140 let
Dne 21. února oslavila společnost Atlas Copco, která je celosvětově uznávána jako jedna z nejpokrokovějších společností zasazujících se o trvale udržitelný rozvoj, 140 let své vynikající působnosti. Při této příležitosti byla pořádána řada akcí ve více než 90 zemích, ve kterých má společnost vlastní zastoupení. (celý příspěvek....)

Naše země: Rumunsko
Rumunsko (România) je země ležící u západního pobřeží Černého moře (pouze oblast Dobruja se nachází na severu Balkánského poloostrova). Je to země nevšedních přírodních krás a rozmanitostí a bohatého kulturního dědictví. (celý příspěvek....)

Naši lidé: Divize Motor Vehicle Industry
Divize MVI (automobilový průmysl) včetně jeho subdodavatelů obsluhuje největší zákaznický segment v rámci Industrial Technique, což představuje téměř polovinu ročních tržeb. (celý příspěvek....)

Zpětná odezva čtenářů
Jsme vděčni za veškerou zpětnou odezvu i za připomínky, které dostáváme po každém vydání našeho časopisu. (celý příspěvek....)Odpovězte na naše čtyři otázky online nebo pošlete e-mail na productivity@cz.atlascopco.com a vyhrajte.

Tip: Nápovědu naleznete na webu o historii.

1) Co je hlavním výrobním oborem slovinské
    společnosti Arcont d.o.o.?

a.   mobilní telefony
b.   kontejnery
c.   letadla

2) Kdo byl úplně prvním prezidentem
    společnosti?

a.   Ronnie Leten
b.   Eduard Fränckel
c.   A.O. Wallenberg

3) Co je „švédská metoda“?
a.   kuchyně
b.   řešení v oboru vrtacích kladiv
c.   speciální kompresorová technologie

4) Společnost Atlas Copco je uznávána jako
    průkopník v oblasti ergonomie. Kdy byla
    zřízena akustická laboratoř?

a.   v 80. letech
b.   ve 40. letech
c.   v 70. letechAtlas Copco Tools Eastern Europe
Elektrárenská 4, 831 04 Bratislava,
Slovensko

Customer Centre Eastern Europe
V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4,
Česká republika

Česká republika
Tel.: +420 225 434 110
Fax: +420 225 434 131
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Polsko
Tel.: +48 22 720 96 10
Fax: +48 22 720 96 15
E-mail: acta.pl@cz.atlascopco.com

Slovensko
Tel.: +421 264 462 636
Fax: +421 264 463 464
E-mail: acta.sk@cz.atlascopco.com

Maďarsko
Tel.: +36 96 420 546
Fax: +36 96 517 185
E-mail: acta.hu@cz.atlascopco.com

Slovinsko
Tel.: +386 1 534 44 12
Fax: +386 1 534 44 13
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Rumunsko
Tel.: +40 248 210 270
Fax: +40 248 210 278
E-mail: acta.ro@cz.atlascopco.com


Atlas Copco © 2013 Powered AC&C Public Relations, s.r.o.

Pokud si nepřejete nadále dostávat tento newsletter, klikněte zde pro odhlášení odběru.