Pro lepší zobrazení klikněte zde.

Magazine for your effective production – No. 1/2014


Úvodní slovo

Vážení čtenáři, děkuji vám, že jste sáhli po novém čísle magazínu Productivity, a pevně věřím, že vás nezklame. Náš redakční tým pracoval velmi svědomitě, aby vám připravil zajímavé články a přinesl tak nové informace ze světa průmyslu, utahování a i z jiných oblastí činnosti společnosti Atlas Copco. (celý příspěvek....)

Zákazník dnes nekupuje produkt, ale řešení
říká Radim Němeček, náš Business line manager pro automobilový průmysl (MVI), s tím, že špičkový výrobek je pro současného zákazníka samozřejmostí. Zatímco dříve vedla technologie, nyní je vítězem na trhu ten, kdo nabídne kvalitnější servis, školení a další poprodejní podporu. Radim Němeček bezpochyby může srovnávat. Jako jeden z mála stál před dvaceti lety u zrodu divize Průmyslového nářadí v České republice. (celý příspěvek....)

Distribuční centrum Atlas Copco:
když kolos funguje jako hodinky

Nástroje o celkové váze sto tun opustí každý den distribuční centrum Atlas Copco v Belgii. Moderní sklad ohromných rozměrů se stará o zásobování zákaznických center po celém světě. Denně zpracuje okolo 7 500 objednávek a vystaví faktury v hodnotě přes tři miliony eur. (celý příspěvek....)

Nový školicí program učí, jak zvyšovat
kvalitu i efektivitu

Atlas Copco Lean Academy zahájila svoji činnost i v našem regionu. Po úspěšném startu ve Stockholmu v prosinci 2012 nyní školení nově probíhají i v zákaznickém centru v Bratislavě. Propracovaný systém vzdělávání naučí zaměstnance Atlas Copco i obchodní partnery plně využívat potenciál, který naše produkty mají. (celý příspěvek....)

Co se skutečně děje během opravy?
Mnoho z vás by možná překvapilo, co se skutečně děje během opravy. Zde je příklad vycházející z opravy elektrické utahovačky ETV-ST-61:
1. Zkontrolujeme všechny speciální požadavky zákazníka, smlouvy na opravy, možné technické aktualizace a údaj o tom, kdy byl přístroj naposledy v naší dílně. (celý příspěvek....)

Výkonné řešení pro vysoké utahovací momenty
Pro ty nejnáročnější aplikace byly vyvinuty hydraulické utahováky Rapid-Torc. Jde o efektivní řešení pro aplikace, v nichž jsou potřeba velmi vysoké utahovací momenty. Od loňského roku dodává na světové trhy značku Rapid-Torc firma Atlas Copco. Akvizice jí umožnila rozšířit portfolio produktů a otevřela tak cestu na nový segment trhu. (celý příspěvek....)

Váš profesionální partner pro přesné utahování
Na začátku května 2013 společnost Atlas Copco koupila firmu Saltus-Werk Max Forst GmbH v německém Solingenu, čímž rozšířila svůj sortiment montážního vybavení a posílila svou garanci kvality. Produkty vyráběné v Solingenu zahrnují vedle momentových klíčů i nástrčné klíče pro nástroje s manuálním a strojním pohonem, přístroje pro momentové testování, vysoce výkonné přídavné vybavení pro ruční nářadí a průmyslové roboty a také individuální řešení. (celý příspěvek....)

Katalog průmyslového nářadí k dispozici
pro Apple iPad

K dispozici na App Store pro iOS, více než 20 videí s informacemi o produktech a společnosti, přímé odkazy na nejnovější leaflety s doplňkovými informacemi o produktech, odkazy na archiv s rozměrovými výkresy, sdílení přes e-mail a sociální sítě. Více informací naleznete zde. (celý příspěvek....)

Toolstation usnadňuje práci i její následnou kontrolu
Radí operátorům, zálohuje veškerá data a hlavně perfektně utahuje. Mobilní utahovací zařízení Toolstation od Atlas Copco pomáhá zvyšovat efektivitu výroby a snižovat náklady. Toolstation je montážní stanice, která kromě nářadí disponuje také kontrolními mechanismy a speciálním softwarem, jenž komunikuje s pracovníkem linky. (celý příspěvek....)

Skoncujte se špatně utaženými šrouby
My ve společnosti Atlas Copco jsme pyšní na to, že můžeme představit celosvětově špičkovou nejmodernější technologii pro nízké momenty. Seating Control Strategy je řešení pro nejobvyklejší problémy související s utahováním spojů s nízkým momentem. (celý příspěvek....)

Nová královna brusek přichází
Atlas Copco GTG25 je turbínová bruska s impozantním výkonem 2,5 kW a hmotností pouze 2,1 kg. GTG25 používá nejnovější vývojové poznatky z oblasti ergonomie, produktivity a snížení nákladů, které ji činí nejatraktivnější bruskou na trhu. Předcházející modely překonává nižšími vibracemi, zvýšeným výkonem, antistresovými vlastnostmi pro komfort obsluhy a svým zaměřením na efektivitu celkových nákladů. Bruska Atlas Copco GTG25 je předurčena k tomu, aby byla vaší první volbou. (celý příspěvek....)

Světové jedničky spoléhají na nářadí Atlas Copco
Až 85 procent nákladů na energii pomůže ušetřit přechod z pneumatického na elektrické nářadí. Moderní technologie navíc přinesly do utahování spojů maximální přesnost. I proto do nich investují zejména firmy, pro které je kvalita spojů stěžejní. A nezáleží na tom, na jakém trhu se pohybují. Ti, kdo se chtějí udržet ve svém oboru na špičce, se dříve nebo později potkávají s Atlas Copco. (celý příspěvek....)

Čtyřkolky stavěné na drsné zacházení
Uživatelé off-roadů se s plynovým pedálem obvykle nemazlí. Jejich adrenalinové výlety ale představují pro každé vozidlo extrémní zátěž. Aby byla jízda bezpečná a všechny spoje vydržely tam, kde mají, používají výrobci během montáže nářadí Atlas Copco. (celý příspěvek....)

Spolupracují, komunikují a navzájem se kontrolují: vřetena QST a lis PST ukazují možnosti budoucnosti
Nejmodernější řídicí jednotka utahování udělala další krok vpřed. Zařízení PowerMacs 4000 od Atlas Copco přivedlo již dříve utahování k dokonalosti, a to díky inteligentnímu systému kontroly a včasné detekce chyb. Nyní jsme PowerMacs 4000 vybavený vřeteny QST naučili komunikovat a spolupracovat s lisem PST. (celý příspěvek....)

Atlas Copco pomáhá začínajícím odborníkům rozjet kariéru
Potřebují se navzájem: velké zavedené firmy a mladí nadějní studenti. Spolupráce je proto přínosná pro obě strany. Společnost získá svěží nadhled a posiluje vlastní renomé mezi budoucími odborníky na trhu. Ti mají naopak jedinečnou šanci seznámit se s nejmodernějšími technologiemi i se způsobem fungování trhu práce. (celý příspěvek....)

Atlas Copco bude každoročně oceňovat věrné zaměstnance
Loni jsme společně se všemi zaměstnanci oslavili 140. narozeniny naší firmy. Nejen značka Atlas Copco si ale zaslouží ovace. Nikdy by své pozice nedosáhla bez kvalitních a věrných zaměstnanců. Proto jsme se rozhodli od tohoto roku oceňovat zaměstnance. Takové, kteří s firmou spojili více než deset let svého profesního života. (celý příspěvek....)

Naše země: Chorvatsko
Země ve tvaru půlměsíce v jihovýchodní Evropě, Chorvatsko, se rozprostírá od úrodných rovin v povodí Dunaje až k hornatému pobřeží Jaderského moře. Chorvatsko má v Jaderském moři 1185 ostrovů – mnohé se staly hlavními turistickými oblastmi. (celý příspěvek....)

Naši lidé: Komunikační tým
Náš tříčlenný komunikační tým poskytuje podporu celé organizaci, aby pomohl splnit obchodní cíle. Naše cílová skupina je pestrá a zahrnuje zákazníky a distributory a také současné a potenciální zaměstnance a partnery. (celý příspěvek....)

ACConnect je nyní Shop Online
Jednou z nejdůležitějších hodnot společnosti Atlas Copco jsou inovace – nejen výrobků, ale i v komunikaci se zákazníky a v procesech. Z tohoto důvodu také cítíme nutnost mít inovativní i nástroje e-commerce. A co je e-commerce? Je to počítačem spravovaný prodej produktů a služeb, včetně digitálních transakcí. Naší strategií je skutečné začlenění e-commerce do našeho vícekanálového procesu prodeje za účelem zákaznické podpory při jejich každodenních aktivitách. (celý příspěvek....)

Čtenářský koutek
Jsme vděčni za všechny připomínky i zpětnou odezvu, kterou dostáváme po každém vydání našeho časopisu. Tento časopis je zde pro vás, naše čtenáře. Sdělte nám proto bez obav své nápady, připomínky, požadavky a doporučení, co byste rádi viděli v příštím čísle. (celý příspěvek....)
Odpovězte na čtyři otázky v on-line formuláři nebo odešlete e-mail s odpověďmi na adresu productivity@cz.atlascopco.com a vyhrajte užitečný set příslušenství na kolo.


1) Kdy začala stavba distribučního centra?
a.   2004
b.   1991
c.   1986

2) Pro které nářadí je dostupná technologie s názvem „Seating Control Strategy“?
a.   Tensor ES
b.   Rapid-Torc
c.   MicroTorque

3) Které kluby jsou souřástí našeho Loyalty Recognition programu?
a.   White Club, Bronze Club, Silver Club
b.   Bronze Club, Silver Club, Gold Club
c.   White Club, Silver Club, Gold Club

4) Které funkce můžete nalézt u systému PST?
a.   Utahování, měření, lisování
b.   Lisování, řezání, reporting
c.   Utahování, lisování, nýtování

Atlas Copco Tools Eastern Europe
part of Atlas Copco s.r.o.,
Elektrárenská 4, 831 04 Bratislava,
Slovensko

Customer Centre Eastern Europe
V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4,
Česká republika

Česká republika
Tel.: +420 225 434 110
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Polsko
Tel.: +48 22 720 96 10
E-mail: acta.pl@cz.atlascopco.com

Slovensko
Tel.: +421 264 462 636
E-mail: acta.sk@cz.atlascopco.com

Maďarsko
Tel.: +36 23 999 052
E-mail: acta.hu@cz.atlascopco.com

Slovinsko
Tel.: +386 1 534 44 12
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Rumunsko
Tel.: +40 248 210 270
E-mail: acta.ro@cz.atlascopco.com


Atlas Copco © 2011 – 2014
Pokud si nepřejete nadále dostávat tento newsletter, klikněte zde pro odhlášení odběru.