Pro lepší zobrazení klikněte zde


Magazine for your effective production – No. 2/2011


Úvodní slovo

Vítejte u druhého vydání časopisu Productivity. Náš svět se dokáže měnit jen tak, mezi řečí. Objevují se výkyvy v poptávce spotřebitelů, projevují se finanční problémy, které ovlivňují naše provozní aktivity přímo svým mikroekonomickým dopadem, ale také nepřímo, tím, jak reagujeme na novinky, které nás obklopují. (více…)

Atlas Copco spouští nové online
produktové informace

Nová generace produktových informací online je již nyní k dispozici na webových stránkách Atlas Copco. Byla vyvinuta na základě dotazů a potřeb zákazníků a poskytuje informace potřebné pro výběr produktů, souvisejících zařízení, součástí a služeb.(více…)

Atlas Copco představilo novinky na veletrhu Motek
Společnost Atlas Copco se na podzim zúčastnila jubilejního třicátého ročníku veletrhu Motek v německém Stuttgartu. Na jedné z největších událostí roku v oblasti automatizace představila několik horkých novinek, například novou inteligentní utahovačku Tensor ES. (více…)

STanalyser
Montážní linky po celém světě se stále více zaměřují na kvalitu. Používání sofistikovaných utahovacích nástrojů však nestačí. Důležité je také monitorování výkonu nářadí a testování spojů po jejich utažení. (více…)

Atlas Copco vstupuje na trh
adhezivních montážních produktů

Společnost Atlas Copco Beteiligungs GmbH podepsala smlouvu o koupi německého výrobce adhezivních produktů SCA Schucker. Tato koupě umožňuje společnosti Atlas Copco dále se rozrůstat na rychle se rozvíjejícím trhu a využívat při tom nejmodernějších technologií. (více…)

Atlas Copco kupuje
německého specialistu na kalibrace

Společnost TBB Industrial Tools Services GmbH, patřící do skupiny Atlas Copco, se rozhodla koupit německého specialistu na kalibrace měřicích zařízení pro průmyslové nářadí Kalibrierdienst Stenger. (více…)

Pražské Atlas Copco
rozšířilo kalibrační laboratoř do Polska

Na podzim tohoto roku splnila pražská kalibrační laboratoř Atlas Copco akreditační podmínky pro nové působiště. To sídlí v budově Central Service Workshop (CSW) v polském městě Gromadka. A v zářijovém auditu získalo oprávnění k provádění kalibrování veškerého průmyslového nářadí, jako jsou ruční utahovačky, elektrické nebo pneumatické utahovačky s rozsahem 0,5–50 Nm, a to v jednom rozsahu nebo v celém rozsahu 20, 60, a 100 %. Dále nabízí kalibraci rozšířenou o výpočet způsobilosti (cm, cmk).(více…)

Výroba kvalitních motorů vyžaduje kvalitní nářadí, shodli se v Atlas Copco a Juli Motorenwerk
Maximální spolehlivost montáže, možnost její průběžné i zpětné kontroly a pohodlná manipulace – to vše si sliboval výrobce elektromotorů JULI Motorenwerk od nákupu nových utahovaček. Nářadí Tensor Revo od Altas Copco po prvních měsících užívání spolehlivě splnilo všechny tyto požadavky. Radikálně se zvýšila kvalita výrobků a problémy s utahovanými spoji jsou již minulostí.(více…)

V Bulharsku montují šroubováky
Atlas Copco přibližovací čidla

Nejen v těžkém nebo automobilovém průmyslu jsou potřeba šroubováky, které umožňují nastavit různé úrovně utahovacího momentu, kontrolovat úhel a otáčky a navíc zaručují okamžitou zpětnou vazbu. Precizní práci nářadí Atlas Copco oceňují i v bulharské společnosti Festo Production EOOD. Ta se specializuje na výrobu přibližovacích čidel a konektorů a v poslední době k tomu využívá montážní systémy MicroTorque. (více…)

Úhlové brusky Atlas Copco pomáhají
vyrábět potrubí pro energetiku

SEIKO Flowcontrol je jedním z předních dodavatelů potrubních systémů pro páru, vodu i plyn. Při výrobě nádrží a částí velikých trubek nyní nově využívá i úhlové a přímé brusky od Atlas Copco.(více…)

Pulsor C – první pulzní utahovačka,
která přemýšlí sama

Skloubit výhody pulzního nářadí a elektrických utahovaček se podařilo firmě Atlas Copco. Její nový Pulsor C dosahuje vysoké rychlosti a umí sám kontrolovat utahovací moment. Navíc může být ovládán jednou rukou, archivuje veškeré údaje o utažení spoje a po dosažení požadovaného momentu se také sám vypne.(více…)

PRO se mění na Atlas Copco PRO!
Společnost Atlas Copco se rozhodla změnit název výkonných nástrojů řady PRO na Atlas Copco PRO. Cílem této změny bylo ozřejmit trhu, že se za těmito nástroji skrývá know-how společnosti Atlas Copco a bohaté zkušenosti s jejich vývojem.(více…)

Dinosauří zátoka
Poskytnutím potřebných důlních zařízení podporuje společnost Atlas Copco již několik desetiletí výzkum v lokalitě příznačně nazvané Dinosauří zátoka (Dinosaurus cove), kde nejnovější objevy mění dosavadní vědecké názory na vývoj mocného druhu Tyrannosaurus rex.(více…)

Profile Store
Na počátku července 2011 byl uveden do provozu internetový obchod s propagačními předměty. Uživatelsky přátelský obchod, který posiluje respekt k zásadám a k etickým hodnotám naší značky, je provozován profesionálním externím dodavatelem, švédskou firmou Creon, a jeho sortiment je během roku neustále aktualizován. Platit lze podle potřeby i kreditními kartami.(více…)

Program zkušeností zákazníků ve východní Evropě
V září byli vybraní spotřebitelé vyzváni k účasti na průzkumu prováděném v rámci Programu zkušeností zákazníků. Byla jim položena tato otázka: Jaká je pravděpodobnost, že byste doporučili Atlas Copco svým přátelům nebo kolegům?(více…)

Naši lidé - zákaznická podpora
► sídlí v Praze v České republice
► založena v r. 2004 pro Českou republiku a Slovensko (Polsko a Maďarsko se připojily v r. 2005, Rumunsko a Slovinsko v r. 2006)
► tým je tvořen 8 vyškolenými profesionály – pěti podporujícími prodej produktů a třemi podporujícími servisní služby (více…)


Naše země – Česká republika
Historický klenot v srdci Evropy, Česká republika, je na tak malou zemi plná zajímavostí: od pohádkových hradů a středověkých měst po elegantní lázně a nádherné přírodní parky. Je to také místo, kde se vaří jedno z nejlepších piv na světě.(více…)
Zapojte se do našeho soutěžního kvízu
online nebo zašlete odpovědi na soutěžní otázky e-mailem
na productivity@cz.atlascopco.com
a vyhrajte nástěnný kalendář Atlas Copco
pro rok 2012.

1) Kdy byl oficiálně pojmenován     Atlascopcosaurus loadsi?

  a.  1988
  b.  1989
  c.  2007

2) Jakého utahovacího momentu dosahuje      Tensor ETP ST101?

  a.  500 Nm
  b.  260 Nm
  c.  1,000 Nm

3) Čím se zabývá společnost SCA Schucker?

  a. Vyrábí spojovací materiál
  (šrouby,matky..)
  b. Vyrábí adhezivníproduky
  (lepidla, adheziva..)
  c. Vyrábí elektrické nářadí

4) Tipněte si: Kolik obdržíme odpovědí
     na tento kvíz v období
     od 1. 12. 2011 do 20. 12. 2011?

     (Nápovědu naleznete v prologu).Atlas Copco Tools Eastern Europe
part of Industrial Technique s.r.o.
Jána Jonáša 5,
841 08 Bratislava, Slovensko

Customer Centre Eastern Europe
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4 - Chodov, Česká republika

Česká republika
Tel.: +420 225 434 110
Fax: +420 225 434 131
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Polsko
Tel.: +48 22 720 96 10
Fax: +48 22 720 96 15
E-mail: acta.pl@cz.atlascopco.com

Slovensko
Tel.: +421 264 462 636
Fax: +421 264 463 464
E-mail: acta.sk@cz.atlascopco.com

Maďarsko
Tel.: +36 96 420 546
Fax: +36 96 517 185
E-mail: acta.hu@cz.atlascopco.com

Slovinsko
Tel.: +386 1 534 44 12
Fax: +386 1 534 44 13
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Rumunsko
Tel.: +40 248 210 270
Fax: +40 248 210 278
E-mail: acta.ro@cz.atlascopco.com
Atlas Copco © 2011 Powered by AC&C Public Relations, s.r.o.

Pokud si nepřejete nadále dostávat tento newsletter, klikněte zde pro odhlášení odběru