Pro lepší zobrazení klikněte zde.


Magazine for your effective production – No. 2/2012


Prolog

Vítejte u čtvrtého vydání našeho magazínu Productivity. V době, kdy píši tento text, se naši zákazníci vracejí do svých podniků po letních odstávkách provozu a technologických přestávkách. Mnozí z nich tyto přestávky využili k realizaci organizačních změn ve výrobě a k zavedení zlepšení, která jim pomohou maximalizovat využití výrobních kapacit, snížit množství odpadu, optimalizovat využití pracovních sil a získat účinnější kontrolu nad kvalitou výrobků. (celý příspěvek....)

Rozhovor: Henrik Elmin, prezident divize GI
K 1. dubnu tohoto roku převzal Henrik Elmin od Tobiase Hahna funkci prezidenta divize General Industry (GI). Dříve zastával několik funkcí ve společnosti ABB Robotics, a to od výzkumu a vývoje až po prodej a marketing, a kromě Švédska žil a pracoval i ve Velké Británii, Švýcarsku a Mexiku. (celý příspěvek....)

Výrobní závod společnosti Atlas Copco v srdci Evropy
Společnost Industrial Technique Hungary vyrábí pneumatické nářadí od roku 2007, a to v centrální oblasti Maďarska blízko Budapešti. Továrna vyrábí hlavně vzduchové motory, vrtačky, šroubováky a brusky. Závod funguje v pracovním cyklu 5/8, což znamená 5 dnů v týdnu a 8 hodin denně. (celý příspěvek...)

Otevřeno školicí a předváděcí centrum Lean Assembly Excellence Centre
V červnu přivítalo východoevropské zákaznické centrum první návštěvníky zcela nového pracoviště Lean Assembly Excellence Centre otevřeného v Bratislavě. Nové prostory v Bratislavě poskytují podmínky pro vzdělávání, školení, setkání a možnost využít předváděcí výrobní linku – v podobě dopravníkového systému simulujícího výrobní linku se 6 montážními/kontrolními pracovišti. (celý příspěvek....)

Vyzkoušejte si nová řešení představovaná na stánku společnosti Atlas Copco na veletrhu Motek
Zlatým hřebem expozice společnosti Atlas Copco Tools na veletrhu Motek je nová řídicí jednotka Power Focus 6000. Jediná řídicí jednotka dokáže kontrolovat až 16 kusů nástrojů - včetně jednoho kabelem připojeného a 15 akumulátorových nástrojů. (celý příspěvek....)

Tensor SB – krok postupného přechodu s vynikajícím rozsahem funkcí a sníženou spotřebou energie
V oboru montážních nástrojů existuje nový, výrazný trend představovaný akumulátorovým nářadím vybaveným snímači. Společnost Atlas Copco se proto chystá uvést na trh novou řadu Tensor SB, která vychází ze standardní a úspěšné řady Tensor STB, avšak má omezený rozsah funkcí. (celý příspěvek....)

Big 5: Výprava za vysokým utahovacím momentem
Každý z nás přichází do styku s výrobky určenými pro každodenní použití, jako jsou mobilní telefony, přenosné počítače, pračky či nábytek, s automobily nebo dokonce letadly. Při montáži většiny z těchto výrobků potřebujeme utahovací momenty v rozsahu od 0,05 Nm do 500 Nm. (celý příspěvek....)

5 výhod, které přináší investice do kvalitního příslušenství vzduchových rozvodů
Mnoho společností již pochopilo, že produktivita, efektivita a hospodárný provoz výrobního závodu závisejí na způsobu, jakým je dodáván vzduch sloužící k pohonu nářadí, protože tento způsob je rozhodující pro efektivní využití výkonu nářadí. (celý příspěvek....)

Tool Cover – ideální řešení pro vaše nové nářadí řady Tensor
Společnost Atlas Copco nabízí možnost získání volitelné komplexní záruky prodloužené na dva nebo tři roky. Tato služba se nazývá „ToolCover“. Záruka Tool Cover je k dispozici pro všechny nové zakoupené standardní modely řady Tensor ve chvíli jejich prodeje. (celý příspěvek....)

Optimalizace výroby učí plně využívat potenciál montážního zařízení
Atlas Copco pomáhá svým zákazníkům dosahovat nejvyšší kvality a produktivity s minimálními náklady. Nově jim to usnadňuje i služba Optimalizace výroby. Vznikla díky bohatým zkušenostem firmy Atlas Copco s utahováním a také zásluhou její intenzivní spolupráce se stovkami odborníků. (celý příspěvek....)

Nové servisní pracovní oděvy
Zaměstnanci divize Atlas Copco Service chtějí pracovat bezpečně a současně být dobře rozpoznatelní. Proto byla speciálně navržena celá kolekce pracovního oblečení. (celý příspěvek....)

Tensor usnadnil práci i odboural zbytečné papírování
Veliké zjednodušení práce, stoprocentní zpětnou vazbu i minimální potřebu kontroly přinesl společnosti Knott přechod na elektrický utahovák Tensor DS9. (celý příspěvek....)

Výroba textilních strojů vyžaduje přesnost, proto spoléhá na utahovačky Atlas Copco
Komplikace s rozptylem utahovacího momentu, vysoká poruchovost i špatná ergonomie trápily při utahování spojů zaměstnance firmy Rieter. Po výměně dodavatele a přestupu na produkty Atlas Copco jsou tyto problémy minulostí. (celý příspěvek....)

Česká republika se připojila k celosvětové organizaci Water for all
Každý z nás potřebuje denně alespoň jeden litr vody k přežití a až 50 litrů k zajištění dostatečného komfortu. Více než 65% světové populace trpí nedostatkem čisté pitné vody. Každý den ve světě umírá více než 20 000 lidí následkem onemocnění souvisejících se špatnou kvalitou vody. (celý příspěvek....)

Kompresor Atlas Copco pomáhá na Haiti vrtat studny
S projektem Praga-Haiti má Atlas Copco již bohaté zkušenosti – v roce 2010 společnost dodala za výhodných podmínek kompresor XAVS 307, který na Haiti pomáhá vrtat studny a stále pokračuje ve finanční podpoře ve spolupráci s občanským sdružením Fidcon. (celý příspěvek....)

Naše země: Maďarsko
Malá země Maďarsko, která leží ve východní části střední Evropy a nemá přístup k moři, se v mnoha ohledech liší od ostatních zemí tohoto regionu. Tato země, která je ze všech stran obklopena slovanskými zeměmi, kromě Rakouska na západě a Rumunska na východě, je kulturně i jazykově odlišná od všech svých bezprostředních sousedů. (celý příspěvek....)

Naši lidé: SERVIS
Servisní centra společnosti Atlas Copco ve východní Evropě disponují veškerým vybavením potřebným k provádění údržby a oprav celého sortimentu výrobků společnosti. (celý příspěvek....)

Okénko čtenářů
Jsme vděčni za veškerou zpětnou odezvu i za připomínky, které jsme obdrželi po předchozích vydáních našeho časopisu. (celý příspěvek....)Odpovězte na naše čtyři otázky online nebo pošlete e-mail na productivity@cz.atlascopco.com a vyhrajte pěkné ceny.

1) Společnost Atlas Copco má několik výrobních závodů. Ve kterých evropských zemích se tyto závody nacházejí?
a.   Německo a Francie
b.   Švédsko a Maďarsko
c.   Česká republika a Maďarsko

2) Které nářadí v sobě slučuje výhody pneumatického a elektrického nářadí?
a.   Pulsor C
b.   LMS 28
c.   Tensor SB

3) Co nejvíce ovlivňuje produktivitu a efektivitu při použití pneumatického nářadí?
a.   Kvalitní vzduchové rozvody a související příslušenství
b.   Fáze měsíce
c.   Počet holubů na střeše

4) Kolik kroků má podle své definice služba Optimalizace výroby?
a.   2
b.   5
c.   7Atlas Copco Tools Eastern Europe
Elektrárenská 4, 831 04 Bratislava,
Slovensko

Customer Centre Eastern Europe
V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4,
Česká republika

Česká republika
Tel.: +420 225 434 110
Fax: +420 225 434 131
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Polsko
Tel.: +48 22 720 96 10
Fax: +48 22 720 96 15
E-mail: acta.pl@cz.atlascopco.com

Slovensko
Tel.: +421 264 462 636
Fax: +421 264 463 464
E-mail: acta.sk@cz.atlascopco.com

Maďarsko
Tel.: +36 96 420 546
Fax: +36 96 517 185
E-mail: acta.hu@cz.atlascopco.com

Slovinsko
Tel.: +386 1 534 44 12
Fax: +386 1 534 44 13
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Rumunsko
Tel.: +40 248 210 270
Fax: +40 248 210 278
E-mail: acta.ro@cz.atlascopco.com


Atlas Copco © 2012 Powered AC&C Public Relations, s.r.o.

Pokud si nepřejete nadále dostávat tento newsletter, klikněte zde pro odhlášení odběru.