Pro lepší zobrazení klikněte zde.


Magazine for your effective production – No. 2/2013


Úvodní slovo

Srdečně zdravíme všechny čtenáře časopisu Productivity! Jak vidíte, od posledního vydání došlo ke změně: Nyní jsem to já, kdo se na vás obrací – Cyril Eštok. V dubnu jsem se stal generálním ředitelem zákaznického centra pro východní Evropu. Chcete-li se o mě toho dozvědět více, podívejte se na stranu 3. Poněvadž jednou z povinností generálního ředitele je pomáhat s tvorbou časopisu Productivity, píši tento úvodník, který se pokusím učinit zajímavým. (celý příspěvek....)

Moje první tři měsíce ve funkci generálního ředitele
Většinu své kariéry jste strávil v automobilovém průmyslu. Na stejný obor jste se zaměřil během svého MBA studia ve Vídni. Co vás přilákalo do společnosti Atlas Copco? A co bylo hlavním impulzem, který vás přiměl ujmout se vedení divize průmyslových nástrojů? (celý příspěvek....)

Náročná řešení na míru
Zákazníci společnosti Atlas Copco jsou rozmístěni po celé zeměkouli. Pro ně je Atlas Copco místní společností a současně je skupina Atlas Copco globálním podnikem s celosvětovými zdroji. Díky strategicky umístěným aplikačním a zákaznickým centrům jsme schopni obsloužit každý trh na stejně vysoké úrovni. (celý příspěvek...)

Stále více se soustředíme na zabezpečování kvality
V dubnu letošního roku společnost Atlas Copco převzala německou společnost Saltus-Werk Max Forst GmbH, známou inovativními a zákaznicky orientovanými řešeními, která souvisí s utahovacími nástroji. Tato společnost vyrábí řadu produktů pro zabezpečování kvality v oblasti utahování, včetně mechanických, mechatronických a elektronických klíčů a speciálních nástavců. (celý příspěvek....)

Velké posílení divize všeobecného průmyslu!
Rovněž v dubnu letošního roku převzala společnost Atlas Copco převzala Rapid-Torc, společnost se sídlem v USA a s provozy v Texasu a belgickém Bruselu. Tato společnost vyvíjí a vyrábí řadu hydraulických momentových klíčů a specializuje se na montážní vybavení pro značně velké zátěže a na příslušenství pro vysokomomentové aplikace. (celý příspěvek....)

TurboTight® jednoduše
TurboTight® je nová revoluční strategie utahování, která během utahovacího cyklu dynamicky zjišťuje tuhost spoje. Vypočítává energii potřebnou k dosažení cílového momentu a reguluje rychlost tak, aby byla dodávána utahovací energie potřebná k zaručení spolehlivé přesnosti. Dosažení cílového momentu způsobuje zastavení motoru regulátorem a utažení je dokončeno. (celý příspěvek....)

Navijáky hadic
Nové navijáky hadic Atlas Copco řady HM jsou robustním, spolehlivým a trvanlivým řešením pro dodávku vzduchu do všech druhů instalací vzduchového nářadí. Tato vysoce kvalitní řada se skládá z modelů HM Light, HM Open a HM Open XL. (celý příspěvek....)

Nové výrobky
Vysoce trvanlivý stojan FRL - Nový stojan FRL je ideální pro slévárny, loděnice, letecký průmysl, výrobu železničních vozidel nebo venkovní mobilní aplikace. Jeho mobilní konstrukce umožňující snadné přemisťování, je ideální pro velké výrobky s delšími hadicemi. (celý příspěvek....)

Elektrický utahovák Tensor ETT-STR od Atlas Copco obdržel ocenění red dot za design pro rok 2013
Obchodní oblast Průmyslová technika a nářadí společnosti Atlas Copco obdržela během tří let již čtvrté ocenění za design, naposledy to bylo ocenění red dot pro elektrický utahovák Tensor ETT-STR s dvojí spouští. Toto zcela nové řešení pro utahování od společnosti Atlas Copco posunuje produktivitu, ergonomii a kvalitu na zcela novou úroveň. (celý příspěvek....)

Montážní řešení jsou on-line
Montážní řešení byla přidána webové stránky Atlas Copco. Pokud klepnete na Výrobky, uvidíte Montážní řešení jako novou kategorii. (celý příspěvek....)

Atlas Copco je partnerem 10. výroční konference
Hotel Holiday Inn v Brně bude 23. října 2013 hostit 10. výroční konferenci: Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v České republice a střední Evropě. (celý příspěvek....)

Utahovačky Tensor Revo zkvalitnily práci a usnadnily kontrolu
Před sto lety patřila k průkopníkům motorismu. Dnes se stejnou měrou zasluhuje o pokrok v technologiích montáže náprav pro off-roady. Americká společnost Dana patří ke světové špičce už téměř 110 let. Situace na trhu, používané materiály i výrobní postupy se za tu dobu značně změnily. Zájem společnosti Dana o inovace a touha po nových technologických řešeních však zůstává. (celý příspěvek....)

Montáž brzd pro Volkswagen vyžaduje rychlé a spolehlivé nářadí
Důvěryhodného partnera, který nabídne kvalitní nástroje, hledala společnost TRW Steering Systems Poland. Své tři nové výrobní linky pro vozy Volkswagen proto vybavila utahováky značky Atlas Copco. (celý příspěvek....)

Robustní a inteligentní – otočná vřetena na pojezdu precizně utáhnou šroub a komunikují přes Wi-Fi
Vřetena, jež jsou připevněná na manipulátor s pojezdem, si u společnosti Atlas Copco objednala firma BONATRANS GROUP a.s. Bohumínský výrobce železničních dvojkolí měl na nové vybavení své montážní linky vysoké požadavky. (celý příspěvek....)

Robot utáhne šrouby lépe než člověk
Robotickou šroubovací stanici MicroTorque vyvinuli odborníci z Atlas Copco speciálně pro použití ve výrobě malých elektronických zařízení. Je kompaktní, efektivní a velice spolehlivá. A kromě toho dokáže zastat práci několika lidí. (celý příspěvek....)

Atlas Copco slaví Světový den vody
U příležitosti Světového dne vody, 21. března, společnost Atlas Copco uskutečnila akce na několika místech světa, aby zvýšila povědomi o potřebě čisté pitné vody a zdůraznila významnou práci provedenou organizací Water for All (Voda pro všechny). (celý příspěvek....)

Atlas Copco bylo oceněno jako Progresivní zaměstnavatel roku 2013
Atlas Copco bylo oceněno jako nejlepší společnost v kategorii Progresivní zaměstnavatel roku 2013, určené pro zaměstnavatele do 500 zaměstnanců a vyhlašované v rámci ocenění Zaměstnavatel roku v České republice. (celý příspěvek....)

Zaměstnanci Atlas Copco pomáhali při červnových povodních
Finančně i materiálně se společnost Atlas Copco zapojila do pomoci obětem letošních červnových povodní. Přispěli jak jednotlivci z řad zaměstnanců, tak samotná firma. V rámci projektu nazvaného Water for All se na likvidaci škod po letošních povodních vybralo dohromady 160 000 korun. (celý příspěvek....)

Naše země: Slovinsko
Slovinsko leží v srdci Evropy, tam, kde se Alpy setkávají se Středomořím a Panonská rovina přechází do krasového území. Tato malá země je domovem upřímných, pohostinných a tvrdě pracujících lidí. Má výjimečný počet špičkových atletů a vyznačuje se bohatou kulturní tvořivostí. (celý příspěvek....)

Naši lidé: Všeobecný průmysl
Obchodní oblast všeobecného průmyslu nabízí řešení pro velký počet různých aplikací. Její zákazníky lze najít v oblasti montáže (spotřebiče, dopravní a rekreační vozidla, energetická zařízení, průmyslové strojní vybavení), výroby (slévárny, loděnice, kovovýroba), terénních automobilů, leteckého průmyslu a elektroniky. (celý příspěvek....)

Čtenářský koutek
Jsme vděčni za veškerou zpětnou odezvu i za připomínky, které dostáváme po každém vydání našeho časopisu. Protože tento časopis připravujeme pro vás, naše čtenáře, neváhejte a podělte se s námi o své náměty, připomínky, přání nebo doporučení týkající se toho, o čem byste si chtěli přečíst v dalších vydáních. (celý příspěvek....)

Odpovězte na naše čtyři otázky v online formuláři nebo odešlete e-mail s odpověďmi na adresu productivity@cz.atlascopco.com a vyhrajte.

1) Kolik aplikačních center je po celém světě?
a.   5
b.   3
c.   6

2) Strategie TurboTight® je rychlá a reakční síla je minimální, protože:
a.   používá přídavnou brzdu
b.   používá se jen pro nízký moment
c.   pro pohlcení reakční síly využívá setrvačnost       nástroje

3) Jakou inovativní vlastnost má ETT STR?
a.   Ergonomický design
b.   Gyroskopické snímače
c.   Dvě spouště

4) Jaký je rozsah momentu robotu Microtorque?
a.   Od 1 do 5 Nm
b.   Od 0,5 cNm do 8 Nm
c.   Od 0,1 cNm do 7 NmAtlas Copco Tools Eastern Europe
Elektrárenská 4, 831 04 Bratislava,
Slovensko

Customer Centre Eastern Europe
V Parku 2336/22, 148 00 Praha 4,
Česká republika

Česká republika
Tel.: +420 225 434 110
Fax: +420 225 434 131
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Polsko
Tel.: +48 22 720 96 10
Fax: +48 22 720 96 15
E-mail: acta.pl@cz.atlascopco.com

Slovensko
Tel.: +421 264 462 636
Fax: +421 264 463 464
E-mail: acta.sk@cz.atlascopco.com

Maďarsko
Tel.: +36 96 420 546
Fax: +36 96 517 185
E-mail: acta.hu@cz.atlascopco.com

Slovinsko
Tel.: +386 1 534 44 12
Fax: +386 1 534 44 13
E-mail: acta.ee@cz.atlascopco.com

Rumunsko
Tel.: +40 248 210 270
Fax: +40 248 210 278
E-mail: acta.ro@cz.atlascopco.com


Atlas Copco © 2013 Powered by Flyingteam.cz

Pokud si nepřejete nadále dostávat tento newsletter, klikněte zde pro odhlášení odběru.